סדנאות אפיה

מהרגע שמסע האפייה שלי היה מוצלח באופן עקבי, מאוד אהבתי להסביר אפיה לאחרים ולחלוק את הניסיון והידע האישי שצברתי. לצד המתכונים וההסברים שאני משתף באתר שלי, הבנתי שיש צורך בכלי חזק יותר להעשרת הידע של כל מי שמתעניין בכך, וזאת הסיבה העיקרית שהחלטתי להציע לכם להצטרף אלי לסדנאות אפיה במגוון נושאים, שיתעדכנו מעת לעת, בין היתר גם כתלות בהצעות ובבקשות שלכם (שאפשר להגיש דרך טופס יצירת קשר, כאן, וכמובן שאני תמיד עונה לפניות פרטיות ברשתות החברתיות). אפשר לומר שהסדנאות שאני מציע מחולקות באופן גס לשתי קטגוריות:

סדנאות אפיה מעשיות:

הסדנאות האלו הן סדנאות אפיה מעמיקות, שמיועדות לאלו מכם שמחפשים לחוות ולהתנסות בעצמכם בתהליך, תוך כדי שילוב של הדגמה, קבלת פידבק על העבודה ומגוון טיפים לשיפור וייעול.
אני אעדכן את העמוד הזה, וגם ברשתות החברתיות ברגע שהסדנאות המעשיות יצאו לדרך- אני רוצה להציע משהו עם קצת יותר עניין, וחשוב לי שתפיקו הרבה ערך מוסף מהמפגשים האלה.

"סדנה בקטנה":

אני מבין שלפעמים אין יכולת, מסוגלות או חשק להתחייב להגיע לסדנה מעשית פרונטלית, ושלפעמים התקציב שלנו עשוי להיות מעט מוגבל. לכן החלטתי להקים מיזם אישי שנקרא "סדנה בקטנה". מדובר בסדנאות קצרות, בנושאים נבחרים, מבוקשים ואהובים במיוחד. יש סיבות רבות לכך שבחרתי שמתכונים מסוימים יילמדו במתכונת הזאת, ולא בפורמט של מתכון כתוב ברשת חברתית או סדנה מעשית. כמובן שמתבקש שסדנאות אפיה שכאלה יהיו דיגיטליות. השאיפה שלי היא לפתוח אותן לקהל רחב, ככל שניתן, ובאופן בו כל אחד מכם יוכל להחליט בעצמו באיזה נושא הוא מעדיף להתמקד.

מבחינת רמת העומק בסוג הסדנאות האלה, אני לא מחסיר או מעלים אף פרט. אתם תקבלו ממני מתכון מפורט ומדויק, והדגמה מצולמת עם הסברים וטיפים, כדי שתקבלו את ההבנה הכי טובה של למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים.

בהקשר הזה חשוב לי להדגיש שכל המידות במתכונים נשקלות בגרמים בלבד, וחובה שיהיה לכם משקל דיגיטלי בבית לצורך הסדנה. אני לא עובד עם כוסות מדידה, ולכן לא אוכל לתמוך בהמרות שכאלה, שמשפיעות בצורה מאוד דרמטית על מתכונים.

מעצם היותן דיגיטליות, הסדנאות זמינות לצפייה מתי שרק תרצו. ומי יודע… אם תאהבו מאוד את הסדנאות האלה ואתם מרגישים שאתם מתחברים לסגנון הלימוד שלי, אני כמובן אשמח מאוד לפגוש אתכם בסדנת אפיה מעשית פרונטלית 😊.

אז מה צריך לעשות כדי להשתתף?

    1. נכנסים לכל אחד מהקישורים מטה- הם יובילו אתכם לעמוד ייעודי לכל סדנה, שם תוכלו לקרוא בהרחבה על הנושאים הנלמדים (שימו לב לכפתור "הצג עוד", למידע נוסף) ולצפות בטריילר לסדנה.
    2. כדי לקבל גישה לסדנאות, יש להירשם עם שם משתמש וסיסמה ייחודיים, דרך התפריט העליון (או דרך הקישור כאן: הרשמה), שישמשו אתכם גם בעתיד בכל פעם שתרצו לגשת מחדש לסדנה. 
    3. לאחר שנרשמתם, רוכשים את הסדנה שבה אתם מעוניינים, והחל מאותו הרגע תקבלו גישה לתוכן הסדנה. שימו לב שחייבים להיות מחוברים למערכת בכדי לצפות בתוכן.

שימו לב: לשונית שאלות ותשובות (Q&A) תהיה חשופה אך ורק למשתתפי הסדנה, ודרכה אוכל לענות לכם על שאלות שקשורות ישירות לסדנה הרלוונטית.

סדנה בקטנה

כמו כן, חווית הצפייה המומלצת ביותר היא דרך המחשב, עם חיבור לאינטרנט מהיר. 
כמובן שבכל שאלה או עניין טכני, אני תמיד עומד לרשותכם בכל דרכי יצירת הקשר הקיימות.

מקווה שתמצאו את התכנים מעשירים, מעניינים ומהנים!

"סדנה בקטנה" – סדנאות אפיה דיגיטליות, מונגשות לקהל הרחב

Scroll to Top
דילוג לתוכן