עוגת שחמט

@under_baked

Checkerboard Cake This classic checkerboard cake is filled and coated with a rich chocolate ganache. I remember there used to be a specific cake mold that could be used to obtain a precise cake pattern. However, I was happy to discover I had at my disposal the right sized cake rings to cut the cake sheets with great precision. The coating was not smoothed this time, but curved to give the cake a luscious and inviting presentation, like it’s the 80’s again 😜 . . #bakingaesthetics #baketok #cozybaking #baking #fypp #cottagecoreaesthetic #cottagecorebaking #aestheticbaking #bakingtiktok #cakesoftiktok

♬ Romantique – Brigitte Bardot

לפני הרבה שנים היו מוכרים בחנויות אפיה סט ייעודי שנועד לייצר את דוגמת לוח השחמט בתור עוגה. אבל זה מאוד קל לייצר את הדוגמה אם פשוט משתמשים ברינגים בגדלים שונים. העוגה הזאת פשוטה מאוד בטעמים (אבל מאוד טעימה!) ומיוחדת במראה. נראה לי שכמעט כל חובב אפיה ניסה להכין אותה פעם. חשוב לשים לב למרקם הנכון של הגנאש שיאפשר למרוח אותו על העוגה, ממש כמו מלט על בטון. הייחודיות (בעיני) של העוגה הזאת היא דווקא בגימור הלא מלוטש של הגנאש על דפנות והחלק העליון של העוגה, שמקנה לה מראה מאוד מזמין.

תאריך פרסום:

עודכן לאחרונה:

עוגת שחמט:

ציוד:

  1. רינג אפיה עגול, קוטר 9 ס"מ
  2. קורצן עוגיות עגול, קוטר 4.5 ס"מ

מתכון: עוגה אחת, קוטר 16 ס"מ

לשכבות העוגה:

מצרךכמות (גרם / יחידות)
ג'נואז שוקולד (מתכון)עוגה אחת- לפרוס ל-2 שכבות בעובי 1.5 ס"מ כל אחת
ג'נואז וניל (מתכון)עוגה אחת- לפרוס ל-2 שכבות בעובי 1.5 ס"מ כל אחת

למילוי וציפוי:

מצרךכמות (גרם / יחידות)
שמנת מתוקה (38%)300 גרם
שוקולד מריר (55%)300 גרם

הוראות הכנה והרכבת העוגה:

  1. לגנאש: בקערה גדולה, ממיסים יחד במיקרוגל שמנת מתוקה ושוקולד מריר, ומערבבים היטב לגנאש חלק. מניחים בצד עד שהגנאש מגיע לטמפ' עבודה שבין 19 ל-21 מעלות (המרקם של הגנאש נעשה יציב יותר, אבל מזכיר יותר ממרח).
  2. את עוגות הספוג קורצים בדיוק במרכז עם הרינג וקורצן העוגיות, ומעבירים "טבעות" עוגה ליצירת 4 שכבות "היברידיות" (ראו הדגמה בסרטון ובתמונות).
  3. מורחים 90 גרם גנאש ומעליו מניחים שכבת עוגה נוספת.
  4. ממשיכים באותו אופן עם יתר הקרם ושכבות העוגה (שימו לב שאתם מניחים לסירוגין את השכבות השונות).
  5. עוטפים את העוגה ומקשטים כפי שמוצג בתמונה, או לפי טעמכם האישי.
1 2

2 2

3 2

4 2

5 2

6 2

Checkerboard Cake עוגת שחמט

1 2

2 2

3 2

4 2

5 2

6 2

Checkerboard Cake עוגת שחמט

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to Top
דילוג לתוכן