קצת עלי

היוש! ואיזה כיף לי שקפצתם לבקר כאן! 😊
אז קצת עלי- קוראים לי עדי, בלוגר אפיה שמתפעל את כל מה שמאחורי המותג "לא אפוי".

מסע האפייה שלי מתחיל בשנת 2018. זאת הייתה הפעם הראשונה בה הכנתי עוגת גבינה מספר של קרין גורן. ובואו, כולנו יודעים כמה מאתגר זה לאפות עוגת גבינה בבית בפעם הראשונה. העוגה שיצאה מהתנור נראתה כאילו כל קשר בינה לבין מה שמופיע בספר הוא מקרי בהחלט. הקרום העליון שחום עד כדי שרוף, אין מה לדבר בכלל על עוגה ישרה עם דפנות גבוהות ולבנות (והלוואי והייתי משכיל לצלם תמונה של התוצר הסופי). כמובן שאין פה שום טענות לקרין המדהימה. הרי היה לי ברור שאני לא באמת מבין מה אני עושה, ולמה העוגה נראית כמו שיצאה, אבל באמת שלא היה הרבה שיכולתי לעשות בנוגע לזה באותו זמן. 

למרות שהעוגה נראתה כאילו נאפתה בלוע של הר געש ואחר כך גם עברה עליה משאית, ברגע שפרסתי פרוסה, היא הייתה לבנה מבפנים. זה היה לבן כל כך בוהק שנראה כאילו נוצרה הילה מסביב לפרוסת העוגה הזו. אני לא יודע להסביר את זה, אבל הרגע הזה ממש, היה הטריגר למסע שלי, לפצח את האפייה הביתית. ובפרט, את הסוד לעוגת הגבינה המושלמת.

האירוניה היא שאני בכלל רגיש ללקטוז. אבל התחלתי בניסויי אפיה לעוגות גבינה שארכו במשך חצי שנה (!) עד שסוף סוף הגעתי למתכון המושלם, שאפשר לשחזר אותו בכל בית. מיותר לציין שמאז אני לא מוכן לשמוע או לנסות שום מתכון אחר של עוגת גבינה.

הרבה מהניסיונות והצעדים הראשונים שלי בעולם האפייה, היו כמובן סביב מאפי שמרים, שהריח שלהם פשוט מטריף אותי בכל פעם מחדש. הם כל כך מיוחדים שאני פשוט לא יכול לעצור את עצמי.

מעולם לא למדתי אפיה בבית ספר מקצועי לקונדיטוריה, ואת כל הידע הבסיסי שלי, הרחבתי בעזרת ספרים בלבד. אבל כמובן שזה אף פעם לא מנע ממני לדחוף קדימה, ולצבור עוד ועוד ידע, תוך כדי שאני מתרגל וחוקר את סודות המקצוע.

אבל אז פתאום הבנתי שכל העוגות הביתיות שאני מכין, למרות טעמן הטוב, לא מספיק מושכות את העין. והתחלתי להתעניין בכל דרך אפשרית בתחום שנקרא "אפיה אסתטית". וככה נולד בעצם כל הרעיון של מה שאני מנסה להנגיש לאופים ביתיים.

אפיה ביתית לא חייבת להיות משעממת, או פשוטה. כן, לגמרי יש מקום לפשטות, אבל כל כך רציתי להתחבר למקום אחר, כזה שיראה שגם עוגת ביסקוויטים פשוטה תוכל להיראות כאילו יצאה מאיזה ויטרינה מפונפנת של עוגות מוס.

כמובן שלא המצאתי שום גלגל במכונית הזאת, אני רק עוזר לה להמשיך לנסוע 😊 המטרה שלי להצליח לשכנע, לפחות כמה מכם, לנסות ולהיווכח שזה קל ואפילו גם כיף כשמצליחים להוציא במו ידיכם עוגת שכבות מדויקת כמו פלס, עוגיות עגולות בדיוק של 360 מעלות ומאפי שמרים בגודל וצורה אחידים – בבית.

נכון, זה מצריך קצת יותר זמן וסבלנות מלערבב עוגת שוקולד בחושה ולזרוק לתנור, ולא לכולם זה בא בטוב, או שיש בהכרח את הסבלנות או החשק לגרום למאפים שלהם להיראות קצת יותר טוב. אבל מצד שני, הסיפוק העצמי שמקבלים הוא אדיר כשמצליחים להגיע לתוצאות מושלמות. 

החלטתי לפתוח בלוג אפיה כי הבנתי שאני חייב לרכז את כל המתכונים והידע שאני משתף במקום אחד שהוא לא רשת חברתית- כי זה פשוט יותר נוח! אני יודע… רוב האנשים מעדיפים שירשמו להם מתכונים יחד עם הפוסט, אבל אולי רק כנקודה למחשבה, יש המון מקום לטעויות שלא ניתן לתקן, ואפשר לחסוך מאנשים, רק בעצם קיום של אתר אינטרנט נפרד שהוא בשליטה המלאה של הכותב.  

אז אם הגעתם עד לכאן וגיליתם סקרנות ועניין במה שאני עושה, אני שמח שהצטרפתם, ומקווה שתיהנו לפחות כמוני לשדרג את המאפים הביתיים שלכם, ללא קשר מהיכן ההשראה נוחתת עליכם 😊

קצת עלי - בלוגר אפיה שמתפעל את כל מה שעומד מאחורי המותג "לא אפוי"
Scroll to Top
דילוג לתוכן